מזכר ההבנות בין סיעת העבודה לסיעת עוגן בהסתדרות 2007

המסמך נוגד את ההסדרים והעקרונות בחוקת מפלגת העבודה, בכך שהוא מונע בחירות פנימיות דמוקרטיות למועמדי המפלגה לראשות ההסתדרות ולמרחביה – למעשה, בוטלה השפעתו של חבר המפלגה על העמדה הפוליטית הבכירה ביותר בישראל אשר המפלגה משפיעה משמעותית על בחירתה במצבה הנוכחי.

המסמך כובל את שיקול הדעת של המפלגה ונבחריה בהסתדרות לעופר עיני באופן אישי, כך שמוטל עליהם לפעול על פי מדיניותו והחלטותיו.סיעת העבודה מתחייבת להחליפם במקרה שלא יישרו קו (כך ממש!) כאשר האחריות על המשמעת מוטלת על יו"ר הסיעה, אשר על פי ההסכם גם ימונה לתפקיד בכיר ומתגמל תחת עופר עיני.

המסמך שולל ממפלגת העבודה כל סמכות פוליטית בתוך ההסתדרות – כאשר כל ענייניה של הרשימה המשותפת, הסכמים עם סיעות אחרות וכיוצא בזאת, ייקבעו בלעדית על ידי עופר עיני. על המפלגה נאסר לנהל מגעים משלה לגבי הנהגת ההסתדרות ו/או המרחבים.

המסמך משמר במקומם את ראשי המרחבים המכהנים – שיטה זו השאירה על מכונם בכירים הרחוקים מרחק רב מערכי מפלגת העבודה או מהראוי להובלת איגוד מקצועי, ביניהם כאלו שפעלו ועודדו העסקה פוגענית ואחרים שהואשמו בפלילים והודו במעילה בנכסי ההסתדרות.

לקריאה נוספת: אין סוציאל דמוקרטיה בלי דמוקרטיה

מזכר ההבנות 2007 – pdf

 

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.

3 Responses to מזכר ההבנות בין סיעת העבודה לסיעת עוגן בהסתדרות 2007

  1. Pingback: קול קורא | עתיד ההסתדרות הוא דמוקרטי |

  2. Pingback: מפלגת העבודה, הסכם המחלוקת

  3. יוסי says:

    שימו לב שאיתן כבל (שרוצה להתמודד כיום מול עייני), חתום על המסמך הזה. הווה אומר, שאיתן כבל שכביכול מציע את עצמו כאלטרנטיבה לעייני מאמין בהסכמים מעין אלו ומן הסתם ינסה ליצור הסכם כזה אם ייבחר לתפקיד יו"ר ההסתדרות. כך שלא משנה מי ייבחר ואם בכלל יהיו בחירות, אנחנו לא יכולים לצפות ששינוי לטובה יקרה מלמעלה בהסתדרות.

    תודה לכם על חשיפת המסמך.
    יוסי ממאבק סוציאליסטי

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>