תמכו באסתי קירמאיר ועמיר פרץ

אסתי קירמאיר, עמיר פרץ

חוג יסו"ד מקדם את הסוציאל-דמוקרטיה בישראל בכלל ובמפלגת העבודה בפרט כבר יותר מעשור. בבחירות המקדימות למפלגת העבודה שיערכו בשבוע זה, ב-29 בנובמבר, נעמוד ביסו"ד בפני בעיה חדשה – בעקבות שינויי הרוחות, יותר ויותר מהמעומדים מצהירים על היותם "סוציאל-דמוקרטים". רבים מהם גם עומדים מאחורי אמירה זו. הפעם הבחירה היא לעתים קרובות בין גוונים של סוציאל-דמוקרטיה.

לנוכח ריבוי המועמדים הראויים החלטנו להמליץ על שני מועמדים שעליהם הגענו להסכמה רחבה בתוכנו. ישנם מועמדים טובים רבים נוספים ואנו קוראים לחברי מפלגת העבודה ללמוד ולהכיר אותם ולבחור במי שיביאו לשינוי לא רק בכיוון הרוחות אלא גם במציאות עצמה.

 

אסתי קירמאיר

אסתי קירמאיר היא חברה ותיקה בחוג יסו"ד ואנו רואים בה שליחתנו במפלגה ובפוליטיקה. היא אחת הנשים המרשימות ביותר מבין המועמדים לרשימת העבודה לכנסת הן מבחינת הרקורד והן מבחינת המחויבות לעשיה לסוציאל-דמוקרטית. אסתי עשויה מהחומר ממנו עשויים פרלמנטרים שמאליים – מחוקקים ומנהיגים.

לפני שנתיים נבחרה אסתי למזכירת מחוז ירושלים במפלגה והפכה לאישה הראשונה בתפקיד זה וגם הצעירה ביותר. את מחוז ירושלים היא הפכה (יחד עם שותפים רבים וטובים) למחוז הפעיל ביותר והמעורב ביותר במפלגה – במאבקי עובדים, מאבקים על החינוך הציבורי והחינוך לגיל הרך, מאבקים על נושאים מקומיים (כמו למשל בהתנהלות הרכבת הקלה) ועוד. היא לקחה חלק במאבק על אופייה החופשי של העיר ועל היכולת של חילוניים לחיות בה,  אך מעולם לא נקטה בגישות "אנטי-חרדיות" ודאגתה לחינוך ונגישות לתעסוקה התרחבה גם לקהילה החרדית.

אסתי היא עבורנו נושאת הדגל של תרגום האידיאולוגיה הסוציאל-דמוקרטית של יסו"ד לפוליטיקה מעשית ולשינוי המציאות בפועל.

 

עמיר פרץ

חוג יסו"ד היה מפוצל בבחירות לראשות המפלגה בין תומכים בעמיר פרץ לתומכים בשלי יחימוביץ'. הפיצול, עם כל הקושי שהביא עמו, סימן מציאות חדשה וטובה בה הכוחות המרכזיים במפלגת העבודה הם כוחות סוציאל-דמוקרטיים. בין כולנו שוררת הסכמה שהקולות של שלי יחימוביץ' ועמיר פרץ שניהם קולות חיוניים למפלגה, יחד עם קולות נוספים. קולות אלה משלימים זה את זה ומאפשרים דיון סוצאיל-דמוקרטי חי ומפרה במפלגה.

את עמיר פרץ כמעט ואין צורך להציג ובכל זאת – פרץ קידם את החיבור בין העבודה המאורגנת לבין הפוליטיקה הסוציאל-דמוקרטית. זכויותיו כמקדם העלאת שכר המינימום, פועלו כאופוזיציה לאהוד ברק בתקופתו כיו"ר המפלגה, ומתן הדחיפה הגדולה למערכת "כיפת ברזל", על סדר היום המדיני והחברתי המגולמים בה, הופכות אותו לחלק חשוב ממפלגת העבודה הסוציאל-דמוקרטית. זאת ועוד, יכולתו המוכחת לפנות אל קהלים בפריפריה החברתית-כלכלית של מדינת ישראל ולהביא אותם לתמיכה במפלגת העבודה היא חיונית היום במיוחד למפלגה, ומהפך שלטוני לא ייתכן בלעדיה.

עמיר פרץ הוא נכס אלקטוראלי גדול למפלגת העבודה. מבצע עמוד ענן הרחיב את ההכרה בניסיון ובהצלחות שלו גם לחוגים בהם היה מוערך פחות. שילוב הידיים בינו לבין יו"ר המפלגה שלי יחימוביץ' נכון מבחינה אידיאולוגית וחיוני מבחינה אלקטוראלית.

נוסח ההודעה בפייסבוק

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.