כתב העת חברה


כתב העת חברה הוא במת דיון, ויכוח ויצירת שפה משותפת למחנה הסוציאל-דמוקרטי בישראל. חברה החל את הופעתו בשנת 2002 וכותבים בו אקדמאים, פוליטיקאיות, מנהיגי איגודי עובדים, עורכות דין, מורים ופעילות חברתיות בזירות השנות. המכנה המשותף בין כל כותבינו הוא השאיפה והפעולה לכינונה של מדינת רווחה אוניברסלית בישראל. הגיליונות עוסקים בניתוח וביקורת של המצב הקיים, בהצעת חזון חברתי אלטרנטיבי כולל, וביצירת הכלים הפוליטיים והציבוריים למעבר מהמצב הקיים למציאות הרצויה.

אנו רואים בכתב העת כלי פוליטי המשרת את הסוציאל-דמוקרטיה בישראל. לדעתנו, המהפכה הניאו-ליברלית וההפרטה של מדינת הרווחה, אידיאולוגיית "הממשלה הקטנה" וחיסול העבודה המאורגנת הם האתגרים המרכזיים, גם אם לא היחידים, הניצבים בפני השמאל הישראלי. אנו רואים בהתמודדות עם בעיות אלה מרכיב מפתח גם בקידום פתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני והכיבוש המתמשך, על ההיבטים החברתיים והמעמדיים שלהם.

כתב העת חברה מהווה נדבך ביצירת מחנה סוציאל-דמוקרטי רחב, שיכול להתמודד עם מחלוקות ולבררן תוך פעולה משותפת. המאמרים, המגיעים מהארץ ומחו"ל, משקפים את מגוון הדעות בזירה הסוציאל-דמוקרטית. אנו עושים מאמץ מיוחד להיות במה לא אקדמית ונגישה, בלא לוותר על העומק ומגוון הנושאים שהם ארגז הכלים החיוני לסוציאל-דמוקרטים בישראל.

כתב העת יוצא אחת לחודשיים, מגיע לבתי המנויים ונמכר בכנסים והפגנות. עלות המנוי הינה 100 ₪ לשנה בלבד!

חברה הינו קואופרטיב ושותפים בהוצאתו: יסו"ד – ישראל סוציאל דמוקרטית, יד טבנקין, יד יערי, המטה השיתופי של התנועות הקיבוציות והמרכז לקואופרציה


תשע"ב – 2012

להצטרפות לקהל המנויים - היכנסו

לאתר כתב העת ולמאמרים – היכנסו


 

 

 

 

 

השותפים בכתב העת חברה